Bir çocuğun gönlüne dokunmak bu kadar kolay işte

Gerçek zenginlik, gönül zenginliğidir. Evrenin sınırsız sahibinden isteklerimizin birisi de gönül zenginliği olsun... #ilgivesevgiyleöğretiyoruz

Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi olarak yaptığımız sosyal yardım projemizden bazı kareler

Gönderdiğimiz atkı ve bereler minik yavrularımızı çok mutlu etmişti #ilgivesevgiyleögretiyoruz

Bal Turhanla parktayız. Mis gibi havada keyifli bir yürüyüş yaptık.

Bal Turhanla parktayız. Mis gibi havada keyifli bir yürüyüş yaptık. Spor aletlerine merak sardık ve ufakta olsa spor yaptık. Spor, belirli ölçüde fiziksel güç ve beceri gerektiren yarışmalı ve eğlenceli etkinlikler olarak tanımlanabilir. Ayrıca fiziksel, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimi amaçlayan, oyun ya da yarışma formunda olan, kurallı ya da kuralsız, ferdi ya da takım halinde yapılan etkinliklerin tümüne denir. Özünde; sistem, disiplin, hedef ve başarı kombinasyonudur. Spor yapan çocuk ister istemez, disiplinle sistemi uygulamaya, hedef koymaya ve başarmaya güdülenir.

Irem Kevser öğrencimiz ile kendimizi tanıma çalışması yaptık

Irem Kevser öğrencimiz ile kendimizi tanıma çalışması yaptık. #ilgivesevgiyleögretiyoruz

Bugün Müdür odasına girdi. Duvarımızdan aldı sevgiyle uzun uzun baktı.

Konuşamıyordu , raporlu ve çoğu şeye farkındasız biliniyordu. BURAK sadece gözleri ve gülümsemesi ile karşılıklı anlaştı .Aslında o bir ezberbozandı. Ve bize düşen duygu yoğunluğu ile bu anı ölümsüz bir kareye sığdırmaktı #ilgivesevgiyleöğretiyoruz

Sınıflarımızı beyaz kağıtlarla özgürlük duvarına çevirdiğimizde öğrencimiz çoooook mutlu oldu

Eğitimcilik aynı zamanda yaratıcılıktır. Buda bizde var #ilgivesevgiyleöğretiyoruz

Neden dünya kadınlar günü var da dünya erkekler günü yok?

Geçmişten bugüne kadına verilen değerle, erkeğe verilen değer, kadına aciz damgasının, güçsüz damgasının vurulması! En kötüsü de erkek olmadan kadının bir başına savunmasız ve güçsüz olduğu inanışı. Kadınlar günü aslında insan olmayı hatirlatma günü olmalı. Kadın yahut erkek ayrım yapmadan. Çünkü kadın erkek eşittir sadece farklıdır! Fizyolojik farklılıkları be kenara koyup insan olmanın gününü kutlayalım.

Kahvelerimiz pişti gelin, köpükleri taştı gelin

8 mart dünya kadınlar gününden bazı kareler. Dünya kadınlar gününde velilerimizle kahve sohbetinde buluştuk.

Havaların ısınmasıyla açık hava etkinliklerimiz başlamıştır

Pencerelerinizi açın içeri temiz hava girsin, taze fikirler girsin, yeni bir hayat tarzı girsin. Güneş üzerimize yeniden parlasın, hava ısınsın, ağaçlar çiçeğe dursun, iklimler eskisi gibi olsun istemezmisiniz?

Haftalık kitap okuma seanslarımızdan bir kare

Kitaplar, çocukların hayal gücünü zenginleştirdiği gibi çeşitli değerleri öğrendikleri bir kaynaktir.

Ersin Varıcı öğrencimize Akşam ziyareti

Ersinin mutluluğu gözden kaçınılmazdı. Ayrıca akşam vaktti olmasına rağmen, bizleri güzel ağırladıkları için çoooooook teşekkür ederiz.

Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan çıkar

Soruyu basit mantıkla düşünecek olursak, aslında cevap basit. Kuluçkaya yatan hayvanlar, tavuklar var olmadan çok önce varlardı, yani mantıken tavuktan önce vardı. Fakat, soruyu "tavuk yumurtası mı tavuktan çıktı; yoksa tavuk mu yumurtasından çıktı?" diye sorunca döngüsel bir sebep-sonuç ilişkisine değinmiş oluyoruz. Yani sebep sonuca, sonuç da sebebe bağlı oluyor.

Mesai bitiminde Zehra Yıldıza ziyaret

Yorucu bir günün acısını bu lezzet ve sevgi dolu ortamda cıkarmaya kararlıyız. Mesai bitimi aslında yaklaştıkça insan kendini daha da yorgun hissedebiliyor. Ne kadar yorgun olursak olalım, bir öğrencimizin şefkat dolu gülüşü bizim tüüüüm yorgunluğumuzu söküp alıyor. Işte bizim amaçımızda budur. Eğitimin yanı sıra öğrencilerimizi mutlu etmek... onları sevindirmek.

Muhammed Emin ile Kitap çalışmamız

Öğrencimiz ve ailesi çok mutlu

Piknik ve Okul Ziyaretimiz

Arti Özel Eğitim