Kurumumuz

Özel Çekmeköy Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi 2007 yılından beri faaliyet gösteren bir merkezdir. Kurumumuz 772 m2 alan üzerine inşa edilmiş ve deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılmıştır. 150 m2 açık alan bulunmakta ve toplam 4 kattan oluşmaktadır.19 uzman kadromuz ile sizlere daha iyi hizmet vermekte olan kurumumuz  Merkez Mahallesi, Üsküdar Caddesi & Hanözü Sokak No:2, 34782 Çekmeköy/İstanbul adreste bulunmaktadır.

Kurumumuz

  • İşitme Yetersizliği Yaşayan Bireyler İçin Destek Eğitim Programı
  • Özel Öğrenme Güçlüğü Yaşayan Bireyler İçin Destek Eğitim Programı
  • Zihinsel Yetersizliği Olan Bireyler İçin Destek Eğitim Programı
  • Otizm Spektrum Bozukluğu İçin Destek Eğitim Programı

Destek eğitim programları bireysel ve grup olmak üzere verilmektedir.

 Özel Çekmeköy Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde toplam 13 sınıf, rehberlik servisi, aile danışmanlığı, konferans salonu, internet erişim odası, veli bekleme salonu, açık oyun alanı ve mutfak alanı bulunmaktadır. Binanın her katında engelli tuvaleti mevcuttur. Temizlik konusunda da hijyen kurallarına uyulmaktadır. 

 Merkezimiz 7/24 güvenlik kamerası ile izlenebilmektedir. Yangına ve hırsıza karşı oluşabilecek önlemler için alarm sistemi kurulmuştur. Yangın söndürme ekipmanları ve engelli asansörü bulunmaktadır. 

 Her hafta farklı gösterimlerin olduğu plazama televizyonda velilere yardımcı olabilecek film etkinlikleri düzenlenmektedir.

 Kurumumuz bünyesinde alanında uzman eğitim kadromuzun düzenlediği tüm ailelere, eğitimcilere açık bilgilendirme seminerleri vermektedir.

Misyonumuz

Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkez ailesi olarak desteğe ihtiyaç duyulan alanla ilgili öğrenci, aile ve bireylerin yaşadıkları sorunlara karşı uzman desteği yaratmaktadır. Rehabilite edilecek birey ve ailelere, bağımsız yaşama becerisi oluşturmak aileleri sosyal ortamlara yönlendirmek ve toplumda bu alanlarla ilgili farkındalıklar sağlamaktadır. Her gün ilerleyen ve üstüne bir yenisi daha ekleyen güncel bilgiler edinip toplum ve bireyler üstünde farkındalık kazandırmaktadır.

 Vizyonumuz

Özel Artı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, tüm bireylere insancıl, empatik ve güleryüzlü bir anlayışın var olduğu bir yaklaşım sağlamaktadır. Bireylerin bağımsız yaşamlarına olanak sağlamak ve toplum tarafından kabullenirliklerini arttırmaktadır.

Değerlerimiz

Çalışmalarımız   dürüstlük ve  şeffaflık  temelinde yürütürüz.  Her işimiz önemlidir ihmal edilmez. Çalışmalarımızı önyargısız,  koşulsuz ve iyi niyetle yaparız.  Sağlıklı bir çalışma ortamının önemine inanırız. Ben değil;  biz bilinciyle çalışırız, başarı hepimizindir anlayışıyla hareket ederiz. Öğrencilerimizi her yönüyle tanır,  başarabileceklerine inanırız.

Kurumumuzu her yönüyle tanır,  eleştiri ve farklı görüşleri kurum kültürüne bir katkı olarak değerlendiririz.  Yenilikçiyiz değişimin önemine inanırız, daha iyi bulmak için gelişimleri takip ederiz.  Çalışanları tanır ve yeteneklerini geliştirir,  fikirlerine değer verir,  yeni fikir üretimini destekleriz. Çevreye karşı duyarlıyız. Zamanın değerine inanırız. Ailelerin eğitim sürecine katılımlarının gerekliliğine inanır onların istek ve önerilerini önemseriz. Bilginin, paylaşıldıkça değer kazanacağına inanırız.

HERHANGİ BİR ARALIKTA DEĞİL

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ…