Kurumumuz

Özel Çekmeköy Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi 2007 yılından beri faaliyet gösteren bir merkezdir. Kurumumuz 772 m2 alan üzerine inşa edilmiş ve deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılmıştır. 150 m2 açık alan bulunmakta ve toplam 4 kattan oluşmaktadır. 
 
AÖzel Çekmeköy Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde toplam 13 sınıf, rehberlik servisi, aile danışmanlığı, konferans salonu, internet erişim odası, veli bekleme salonu, açık oyun alanı ve mutfak alanı bulunmaktadır. Binanın her katında engelli tuvaleti mevcuttur. Temizlik konusunda da hijyen kurallarına uyulmaktadır. 
 
Merkezimiz 7/24 güvenlik kamerası ile izlenebilmektedir. Yangına ve hırsıza karşı oluşabilecek önlemler için alarm sistemi kurulmuştur. Yangın söndürme ekipmanları ve engelli asansörü bulunmaktadır. 
 
Her hafta farklı gösterimlerin olduğu plazama televizyonda velilere yardımcı olabilecek film etkinlikleri düzenlenmektedir.
 
Kurumumuz bünyesinde alanında uzman eğitim kadromuzun düzenlediği tüm ailelere, eğitimcilere açık bilgilendirme seminerleri vermektedir.